Virtual Depo se otevírá návštěvníkům i obchodním partnerům!

CZ LOKO a.s. představuje projekt virtuálního prostředí CZ LOKO Virtual Depo, který umožňuje svým návštěvníkům zažít špičkový průmyslový design i výkon lokomotiv CZ LOKO ve virtuální realitě ve VR headsetu, na mobilních zobrazovacích zařízeních i v klasickém 3D zobrazení na osobních počítačích. 

Návštěvník CZ LOKO Virtual Depo má, kromě zobrazení jednotlivých modelů lokomotiv, také možnost nahlédnout do konstrukčních detailů lokomotiv, vyzkoušet konfiguraci jednotlivých strojů či se přímo zúčastnit komentované real-time prohlídky ve virtuální realitě v doprovodu odborníka společnosti CZ LOKO. 

CZ LOKO Virtual Depo představuje zásadní vývojový krok v obchodní komunikaci společnosti, která má zájem systém využívat jako jednu z hlavních platforem pro prezentaci i prodej svých produktů obchodním partnerům či školení svých zaměstnanců v budoucnu.

V tomto ohledu systém nabídne registrovaným uživatelům na základě pozvánky přístup do skutečného virtuálního showroomu s sestavení koncového modelu podle svých potřeb společně s realtime komunikací s obchodním zástupcem. 

“Inovace je často výsledkem omezení. Ta současná velmi zásadně mění i náš způsob uvažování o komunikaci s našimi zákazníky i komunitou fanoušků. Lokomotivy jsou zosobněním něčeho skutečně fyzického, a tak jejich prodej i prezentace byly vždy tradičně závislé na osobní prohlídce. Ta nyní není možná. Nemeli bychom za sebou tolik let tradice ve výrobě, kdybychom se zastavili před každou překážkou. Pokud se nelze setkat ve fyzické realitě, změníme ji. Na virtuální.”  říká k nápadu virtuálního showroomu Jan Hošek ze společnosti CZ LOKO a.s.

Jaké jsou hlavní funkce CZ LOKO Virtual Depo pro první verzi?

  • zobrazení modelu lokomotivy i konstrukčních prvků ve VR a 3D 
  • realtime prohlídka ve virtuální realitě komentovaná konzultantem společnosti CZ LOKO
  • Konfigurátor vybavení lokomotivy s možností objednávky

První verze systému CZ LOKO Virtual Depo vyzkouší již návštěvníci Technické konference CZ LOKO, která se koná 27. 5. 2021 on-line. Veřejnosti se představí o týden později.